OSTAŠ 2016

OSTAŠ 2016 Krvavé rány stávají se pomalu strupy, modřiny se probarvují. Ruce se opět z borůvkové modři přebarvují na běžnou barvu kůže, pračky jedou na plné obrátky, vystřízlivěli snad již všichni….

Ti, kdo nebyli, nepochopí. Hrubý písek, pevné stěny svírající tu koleno, tu prsty, tu uzel smyce. Děti vytvářející pískovcové hrady, vařící borůvkový čaj za 4 Kč i halekající do temné noci. Po kom asi jsou. No hrálo se nejméně do půlnoci, nejdéle tuším do čtyř. Nepočítaně kytar a rytmických vychytávek, kontrabas, violoncello, jedny až dvoje housle, harmonika, sbor sólových zpěváků. Letos žádné stížnosti, naopak hromada chvály od lidí, které jsme nikdy neviděli. Lezení však vévodí jako vždy. Ostaš se svou svébytnou klasifikací, Teplice s nádhernými stěnami, přívětivý Křižák i démonický a masochistický Ádr. V Broumově tuším letos nikdo nebyl.

Návrh na několik vylepšení:

  1. Karaoke k ohni, aby mohli zpívat i ti s horší pamětí
  2. Vlastní sud piva, abychom nemuseli panikařit u stánku
  3. Zejména do Ádru každodenní trénink spočívající v příkladných cvicích jako je mlácení prknem do jakékoli části těla, několikahodinové držení rozporu ve futrech, dření pokožky brusným papírem případně drátěným kartáčem…
  4. Jestli se bojíte jako ostatně většina lidí, kupte si pár těch ufounů. Díky nim se dá z vykřičníkových spár udělat poměrně příjemná sportovka.
  5. Až se příští rok budete vracet domů, stavte se ve Dvoře Králové. Ve voliéře (pochopitelně v safari) tam maj ptáka, který vám vyklove špínu, blechy a roztoče.

Ale když to nebude, nic se nestane a zase nějak přežijeme. Za nejhezčí přelezené linky považuji teplické krásky Převislou na Věž přátelství (VIIIa) a Kalamárku (VIIIb). Za nejhodnotnější pak Iljův odkaz (VIIc) na Starostovou. Nic těžkého číselně se letos nelezlo, nejvíc vlastně jedno IXc. Boulderovalo se minimálně, prožíváme přerod na klasiky velkých věcí!!!

Přibylo zase několik nováčků. Jak jednotlivců, tak rodin. Někteří se bohužel učili ode mě, snad to přežijí. Taky tam byl ten Festival. Filmy, hrabárna, slevy, soutěže, muzika, závody… Mějte se parádně, ostašské děti. A v práci a ve škole hlavně pozor na to, co vám leze z pusy. Některé věci se smí fakt jen na Ostaši.

Petr Resch

Další fotky najdete ZDE

 
Nahoru
zde.txt · Poslední úprava: 2016/08/29 21:24 autor: Anička Reschová
 
 
CC Attribution-Noncommercial-Share Alike 4.0 International
chimeric.de = chi`s home Valid CSS Driven by DokuWiki do yourself a favour and use a real browser - get firefox!! Recent changes RSS feed Valid XHTML 1.0